Ruud Talane

Ruud Talane,
Hoofd Regionale Distributie
Rijnhaven Alphen/Lage Weide Utrecht/Nijkerk
'In 1982 ben ik als uitzendkracht bij Technische Unie begonnen. Ik heb een horecaopleiding gevolgd en daarna gewerkt als kok, maar was op een bepaald moment helemaal klaar met werken in weekenden en op feestdagen. Ik dacht: ik ga een jaar iets anders doen, en daarna weer de keuken in. Inmiddels heb ik mijn eerste jubilarissendiner van Technische Unie meegemaakt.
Naast de bijzonder goede werksfeer zijn de doorgroeimogelijkheden de belangrijkste reden dat ik hier al zo lang werk. Van parttime 'loshulp' heb ik, dankzij goede begeleiding en opleidingen, stappen gemaakt naar Magazijnmedewerker en daarna Hoofd goederenbeweging op een verkoopkantoor. Na de fusie van de Sonepar-bedrijven werd ik gevraagd een overslagpunt op te zetten in Alphen aan den Rijn, en inmiddels ben ik dus Hoofd Regionale Distributie voor de regio Rijnhaven Alphen, Lage Weide Utrecht en Nijkerk. Dat houdt in dat ik verantwoordelijk ben voor het gehele logistieke proces in deze regio, vanaf ons distributiecentrum tot aan de klant. Ik stuur drie afzonderlijke chef's van de overslagpunten aan, kijk of ze voldoende mensen en materiaal hebben, de juiste veiligheidsmaatregelen nemen, en of ze kostenefficiënt te werk gaan. Ik probeer elke week één van de overslagpunten te bezoeken. Niet om de chef op zijn vingers te kijken, maar omdat ik wil weten wat er op de werkvloer gebeurt en om te laten zien dat ik betrokken ben bij de mensen die er werken. Gelukkig ben ik voor hen ook gewoon Ruud, en niet meneer Talane.
Vijfentwintig jaar terug brak het zweet ons uit bij 5000 orderregels per dag, vandaag de dag kijkt niemand meer op van 60.000 regels per dag. Hoewel we dus enorm gegroeid en geprofessionaliseerd zijn, is de afstand tussen mensen zeker niet groter geworden. De manager moet net zo hard werken voor zijn geld als de orderpickers, dus iedereen is gewoon elkaars collega. Technische Unie is eigenlijk één grote familie, wat in mijn geval letterlijk zo is: mijn vrouw en broer werken ook hier. Ik kan me ook niet voorstellen dat ik ooit nog ergens anders aan de slag ga. Na vijf jaar in een bepaalde functie wilde ik vaak wat anders, maar mijn huidige werk is zo afwisselend en de vrijheid die ik krijg zo groot, dat ik nu al tien jaar deze job doe. En hopelijk nog lang mag blijven doen.'
Onze vacatures
-
Strijen
-
Amstelveen
-
Utrecht
Recent nieuws
- Slimme logistiek
7-05-2012
- Lean and Green
26-04-2012
- Een beetje eigenwijs en boordevol ambitie
19-04-2012


